Materiały Terapeutyczne

Gra karciana “Zamknięte Oczy”

Pomoce terapeutyczne dla młodszych dzieci są powszechnie dostępne. Dzięki grom planszowym poznają emocje, uczą się opisywać swoje doświadczenia oraz wyciągać z nich ważne informację. Uczą się identyfikować swoje potrzeby I dbać o nie.

Materiały terapeutyczne Gra "Zamknięte Oczy"

Widoczny jest ograniczony zasób materiałów terapeutycznych dla młodzieży. W związku z tym, postanowiłyśmy wraz z Magdaleną Cienkus stworzyć grę ze związkami frazeologicznymi, która doskonale nadaje się do terapii, zajęć rewalidacyjnych oraz na zajęcia z języka polskiego. Sama używam kart w pracy z młodzieżą i niejednokrotnie były bodźcem pozwalającym otworzyć rozmowę na ważny temat.

Karty edukacyjne „Zamknięte Oczy” to gra stworzona z myślą o rodzicach i terapeutach, którzy chcą w przyjemny sposób rozwijać u dzieci i młodzieży myślenie abstrakcyjne oraz symboliczne. Pobudza ona wyobraźnię, rozwija kreatywność, poprawia pamięć, a także jest doskonałym narzędziem do ćwiczenia mowy. Zestaw do gry w “Zamknięte Oczy” polecany jest szczególnie do nauki młodzieży w spektrum autyzmu, a także osób w każdym wieku, chcących poprawić pamięć i rozwinąć umiejętności komunikacyjne, przy okazji spędzając przyjemnie czas. Gra polegająca na odgadnięciu jak największej ilości związków frazeologicznych w ustalonym czasie przez zawodnika, mającego zakryte oczy. W zestawie znajduje się 60 kart z przysłowiami oraz rysunkowymi ilustracjami, maseczka na oczy oraz instrukcja znaczenia przysłów.

Ciekawi Was jak wygląda gra “Zamknięte Oczy”?  

zapraszam do zapoznania się z krótkimi filmami, których linki znajdziecie poniżej opisu.

Zapraszam również do zapoznania się z filmem instruktażowym poniżej w linku.