O mnie

Magister Psycholog Karolina Szerner

Nazywam się Karolina Szerner. Pracuję z dziećmi I młodzieżą ponad 5 lat w różnych placówkach oświatowych, punktach konsultacyjnych oraz centrach terapii. Jestem psychologiem z dużą ilością energii i głową pełną pomysłów. Takie cechy, jak spontaniczność i kreatywność, ułatwiają mi kontakt z dziećmi pozwalając zdobyć ich zaufanie. Zaspokojenie podstawowych potrzeb emocjonalnych to absolutna konieczność, jeśli chce się wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko.

Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym. Uczestniczę w życiu dzieci i młodzieży, które borykają się z kryzysami życia codziennego. Udzielam konsultacji, a następnie precyzuję zalecenia do rozwiązania problemu. Prowadzę również zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży z trudnymi zachowaniami.

Najważniejsza jest współpraca

zdjęcie

Dzieciom sprawia trudność opisanie swoich emocji oraz myśli w tak rozbudowany sposób, jak potrafią to zrobić dorośli. Liczne badania naukowe sugerują, że najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności u dzieci, jest zabawa. Bliskie jest mi podejście skupione na uważności, świadomości, pracy z ciałem i emocjami. Nawiązuję relacje oparte na autentyczności, akceptacji oraz współpracy. Dostosowuję się do indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań dzieci.

Z doświadczenia wiem, iż współpraca z rodzicami jest najważniejszą częścią procesu terapeutycznego dziecka. Staram się, aby nie tylko dzieci czuły się swobodnie w kontakcie ze mną, ale również rodzice. Bardzo cenne jest dla mnie wzajemne zaufanie oraz szacunek.

Kwalifikacje zawodowe:

Certyfikacje: